Banka Makasları

Banka makasları içerisinde düşük makas aralıklarına sahip bankalar aşağıda verilmiştir:

  • FX Target
  • Enpara
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Odeabank
  • İş Bankası
  • QNB Finansbank
  • HSBC
  • TEB
  • Ziraat Bankası

Banka makasları; yatırım aracının alım ve satım fiyatları arasındaki farka göre değişiklik göstermektedir. Bankaların makas aralıkları döviz bürolarına ve kuyumculara göre daha uygun olduğu için yatırımcılar döviz ve altın alım satım işlemlerini bankadan gerçekleştirmeyi tercih etmektedirler.

En Düşük Banka Makaslarını Sunan Türkiye Finans FX Target Uygulaması

FX Target uygulaması; Türkiye Finans Katılım Bankası’nın kurmuş olduğu bir uygulamadır ve Türkiye’de yatırımcıların döviz alım satım işlemlerini en düşük makas aralığı ile yapabilecekleri platformdur. Hafta içi 5 gün 24 saat yatırımcıların alım satım işlemleri yapabilmelerinin mümkün olduğu bir platformdur. Gece saatlerinde bile diğer bankalara göre makas aralığının çok daha düşü olduğu görülmektedir. Gece saatlerinde bile yaklaşık 0.002 TL gibi bir makas aralığı ile işlem yapılabilmektedir.

Enpara Düşük Makas Aralığı İle İşlem Yapma

Enpara’nın dar makas aralığı ile döviz işlemleri çok daha avantajlı şekilde yapılabilmektedir. Pratik kullanım imkanının sunulduğu mobil uygulaması ile hafta içi hem mesai saatlerinde hem de mesai saatlerinin dışında döviz alım satım işlemlerini yapma imkanı tanımaktadır. Banka makasları ile kıyaslandığında; QNB Finansbank da dahil olmak üzere en düşük makas aralığını sunan bankaların başında gelmektedir. Mesai saatlerinde çok daha düşük makas aralığı sunuyor olsa da mesai saatlerinin dışında 0.2455 TL civarında bir makas aralığı ile işlem yapma imkanı sağlamaktadır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan Düşük Makas Aralıkları İle İşlem Yapma

Kuveyt Türk’ün düşük makas aralığı imkanı ile kur farkı daha avantajlı şekilde değerlendirilebilmektedir. Online olarak veya telefon üzerinden döviz alım satım işlemlerinin gerçekleştirilmesine imkan sağlanmaktadır. Banka makasları kıyaslandığında en düşük makas aralığına sahip bankalardan biri olan Kuveyt Türk Katılım Bankası; mesai saatlerinde de mesai saatleri dışında da 0.31 TL civarında bir makas aralığı ile işlem yapabilme imkanı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.